Teksti suurus:
A A A

Kuperjanovi retk 2024

24.01.2024

 
23. märtsil 2024 toimub Kuperjanovi retk

Traditsiooniline Puurmanist Tabiverre kulgev Kuperjanovi retk toimub sel aastal 23. märtsil. Kõigil huvilisetel on taas võimalus rännata leitnant Julius Kuperjanovi ja tema partisanide mälestuseks Puurmani lossi õuelt Tabiverre vallamuuseumini. Just ligikaudu sel marssruudil viis Vabadussõja kangelane Julius Kuperjanov 11.-13. jaanuarini 1919 oma partisanisalga Puurmani lossi juurest vastu lahingutele Tabivere ümbruses.
Ligikaudu 27 kilomeetri pikkuse retke start antakse Puurmani lossiõuelt ning lõpetatakse Tabivere vallamuuseumi ees. Soovijad saavad oma transpordivahendi jätta Tabiverre ning korraldajate poolt on tagatud transport kell 09.00 Tabiverest Puurmani.
Mitmekülgsel rajal läbi maastiku ja mööda metsa- ning maanteid läbitakse erinevaid tegevuspunkte, kus saab lahendada erinevaid ülesandeid ning omandada uusi teadmisi-oskusi. Tegevuspunktides pakutakse sooja jooki ning vett. Neljandas tegevuspunktis saab jõuvarude taastamiseks keha kinnitada väikese suupistega. Finišis ootab retke lõpetajaid kuum ja kosutav supp. Palume kaasa võtta isiklik jooginõu ning kauss ja lusikas.
Retkele tulles soovitame riietuda ilmastikule sobivalt. Kui rada osutub arvatust raskemaks, saab jalgu puhata toetussõidukis ning vajadusel on tagatud meditsiiniline abi.
Retke on läbima oodatud kõik, kes soovivad veeta meeleoluka päeva vabas õhus ja heas seltskonnas. Tule üksi, oma seltskonna või perega!
Retke paremaks planeerimiseks ning korraldamiseks palume enda osalus registreerida hiljemalt 17. märtsiks 2024. Hilistel otsustajatel on võimalik registreeruda ka retke päeva hommikul Puurmanis.
 
Registreeru SIIN!
https://forms.gle/FqPgb6LM3SLz9yv4A
 
Lisainfo: jogevakaitseliit.ee
 
RETKE AJAKAVA:
9.00 stardib korraldajatepoolne transport Tabiverest stardipaika Puurmanis
9.30 kõigi osalejate registreerimine Puurmani lossis (ka eelregistreerunute)
10.00 retke avamine
10.15 START
17.00 suletakse finišVarasema retke video